چهارشنبه, ژوئن 19, 2024
تبلیغات در وان و استانبول
تبلیغات شما اینجا +601159900878
خانهترکیهاخراج بازیکن اسرائیلی از لیگ ترکیه

اخراج بازیکن اسرائیلی از لیگ ترکیه

اخبار ترکیه – اخراج بازیکن اسرائیلی از لیگ فوتبال ترکیه – مسابقات سراسری فوتبال ترکیه و سوپر لیگ فوتبال ترکیه

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که “ساغیف یحزقیل” بازیکن اسرائیلی تیم فوتبال باشگاه انتالیاسپور پس از زدن گل تساوری به تیم طرابزون سپور دست باندپیچی شده اش را به دوربین ها نشان داد که روی آن نوشته شده بود 100 روز و 10/7 که اشاره به روز 7 اکتبر روز حمله حماس به اسرائیل است که در کنار ان هم ستاره داود کشیده شده بود.

در این راستان نیروهای امنیتی آنتالیا این بازیکن را دستگیر کردند و دادستانی ترکیه هم این بازیکن اسرائیلی را به اتهام “تحریک ملت به نفرت افکنی و دشمنی” دستگیر کرد. از سوی دیگر باشگاه فوتبال فوتبال آنتالیاسپور این بازیکن را اخراج کرد.

این باشگاه ترکیه ای اعلام کرد که پس از احضار این بازیکن به وی اعلام شد که قرارداد وی لغو شده است

آمریکا و اروپا گروه حماس را یک گروه تروریستی می دانند، اما ترکیه، قطر و سایر کشورها از جمله ایران حماس را به عنوان گروه مبارز که حق دفاع مشروع از خودش دارد را می شناسند و گفته می شود که برخی مقامات حماس یا در ترکیه ساکن هستند و در رفت و آمد هستند، و در این راستا زمزمه هایی شنیده شد که اسرائیل قصد دارد تا اقدامات نظامی از جمله دستگیری یا ترور در خاک ترکیه علیه مقامات حماس انجام دهد که در این زمینه ترکیه هشدار شدیدی به اسرائیل داد.

درباره سوپر لیگ فوتبال ترکیه

مسابقات سراسری فوتبال ترکیه در 1958 میلادی شروع شد، رتبه 5 لیگ تیم های یوفا را دارد. سوپر لیگ فوتبال ترکیه در حال حاضر 18 تیم فوتبال از مناطق مختلف ترکیه را دارد که در هر فصل سه تیم به لیگ دسته یک ترکیه سقوط کرده و سه تیم از همان لیگ به سوپر لیگ می آیند.

در سوپرلیگ فوتبال ترکیه تاکنون 69 تیم مختلف مسابقه داده اند اما در نهایت تنها شش تیم گالاتاسرای ، فنرباغچه ، بشیکتاش و ترابزون‌اسپور ، بورسااسپور و استانبول باشاک‌شهر به فرهمانی سوپر لیگ ترکیه رسیده اند که تیم فوتبالا گالاتاسرای ترکیه با 23 قهرمانی و 13 نایب قهرمانی رکورددار بوده و محبوب ترین تیم فوتبال در ترکیه می باشد. در سوپر لیگ فوتبال ترکیه به ازای هر 5 قهمرانی یک ستاره به تیم داده می شود. پرچم ترکیه

سایت اخبار وان ترکیه

www.TR90.ir

مقالات ذات صلة

پاسخ بگذارید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- Advertisment -
تبلیغات تور وان

الأكثر شهرة

احدث التعليقات