چهارشنبه, می 22, 2024
تبلیغات در وان و استانبول
تبلیغات شما اینجا +601159900878
خانهجاذبه های گردشگری ترکیه- وان، ارزان‌ترین سفر خارجی: راهنمای کامل سفر زمینی و گشت و...

– وان، ارزان‌ترین سفر خارجی: راهنمای کامل سفر زمینی و گشت و گذار ارزان!

تور زمینی وان ترکیه ، وان ارزانترین سفر خارجی – راهنمای کامل سفر به وان ترکیه – راهنمای کامل سفر زمینی و گشت و گذار ارزان!

وان نزدیک ترین شهر ترکیه به ایران هست. در واقع سه راه ورودی از ایران به ترکیه وجود دارد که همه آنها در آذربایجان غربی هستند. امروز و در این مقاله شما را با بهترین روش های سفر زمینی به وان آشنا می‌کنیم.
از ارزانترین وسیله برای سفر به وان، ارزان ترین هتل های شهر وان و ارزانترین مراکز خرید شهر وان ترکیه

سفر ارزان خارجی

بدلیل کاهش ارزش پول ایران، در حال حاضر ارزان ترین سفر خارجی برای ایرانیان شهر وان در ترکیه می باشد که نزدیک ترین فاصله را با مرز ایران دارد.

سفر زمینی به وان با خودروی شخصی

شاید سفر به وان با خودروی شخصی یک انتخاب خوب و بسیار ارزان باشد.
اگر قصد سفر زمینی با خودروی شخصی دارید، دو انتخاب دارید
1- سفر با خودروی شخصی تا مرز
2- سفر با خودروی شخصی تا خود وان ترکیه

در حالت اول چنانچه مایل هستید با خودروی شخصی تا مرز ایران سفر کنید،  مرز رازی بهترین انتخاب برای شماست و می توانید تا زمان برگشت خودروی خود را در پارکینگ هایی که در مرز رازی وجود دارد پارک کنید.
برای سفر با خودروی شخصی چند نکته بسیار مهم وجود دارد
جدای از اعتبار ششماهه پاسپورت و پرداخت عوارض خروج از کشور، باید گواهینامه و پلاک ماشین خود را نیز بین المللی کنید و مثل هر سفر دیگر خوراکی و غذا به همراه داشته باشید. باک خود را در ایران پر کنید و از قیمت بنزین در ترکیه اطلاع داشته باشید. و به وضعیتبیمه بودن بیمه خودرو در سفر خارج از ایران توجه کنید!
اگر خودروی شما راحت است چه بسا دیگر نیازی به رزرو هتل نداشته و می توانید خودروی خود را در یک محل امن مثل پایگاه پلیس پارک کرده و شب را در خودرو بگذرانید!

رازی نزدیک ترین مرز زمینی به وان ترکیه

نزدیک ترین مرز زمینی از ایران به وان ترکیه مرز رازی در شهر خوی در آذربایجان غربی می باشد.
چنانچه قصد سفر به وان از تهران را دارید و سفر با اتوبوس انتخاب شماست. بهتر است که در درجه اول اتوبوس تهران به خوی را رزرو کنید و اگر نبود، اتوبوس تهران – تبریز برای شما بهتر است تا تهران ارومیه.
زیرا فاصله تبریز تا شهر وان 135 کیلومتر، اما فاصله ارومیه تا وان 165 کیلومتر می باشد

سفر به وان از تبریز – تور وان از تبریز

تور وان از تبریز علاقه‌مندان زیادی دارد و به این خاطر اتوبوس VIP از تبریز به وان وجود دارد.

ارزانترین مرکز خرید در وان

گردشگران ایرانی عموما به دنبال خرید لوازم برند هستند که طبیعی هم است. چون بدلیل تحریم ها، ایرانیان امکان خرید لوازم و محصولات برند را ندارند، اما امروز می خواهیم بهترین و ارزان ترین مرکز خرید در وان ترکیه را که حتما از آن لذت خواهید برد را معرفی کنم.

بازار روس ها _ Rus Pazari _ بازار محلی وان

درست است که نام این بازار، بازار روس ها می باشد، اما اصلا به این معنی نیست که در این بازار محلی انواع جنس های روسی فروخته می شود. در واقع اگر دقت کنید حتی در شهرهای شمالی ایران برخی مراکز خرید قدیمی بازار روس ها نام دارند، اما در آنها دیگر خبری از اجناس روسی نیست. و دلیل این نامگذاری این است که در گذشته اجناس روسی بازار گسترده ای در کشورهای همسایه داشتند، اما امروز دیگر مانند‌گذشته خبری از فراوانی و تنوع و ارزانی اجناس روسی نیست.
و تنها نامی از روس ها بر این بازارها مانده و عموما اجناس محلی در بازار روس ها عرضه میشود و بازار روس‌ها در وان ترکیه نیز دقیقا اینطور است.
اجناس محلی با قیمت ارزان !

بازار محلی وان _ بهترین مرکز خرید وان

بازار روس های وان که به avrupa halk pazari یا همان بازار محلی اروپا هم شناخته میشود

اگر در جستجوی خرید سوغاتی ارزان از انواع عروسک های زیبا تا غذاهای محلی خوشمزه هستید بازار روس ها را فراموش نکنید.
در بازار روس ها خبری از درب های اتوماتیک و پر زرق و برق و نورپردازی زیبا و دکوراسیون لوکس نیست. به همین دلیل قیمت اجناس در بازار روس های وان ارزان تر از  تمام مراکز خرید وان می باشد و نکته مهم تر اینکه بدلیل اینکه روی اجناس موجود در بازار روس های وان اتیکت قیمتی وجود ندارد، شما می توانید با فروشندگان بازار محلی وان به چانه زنی پرداخته و قیمت ها را حتی ارزان تر خرید کنید.
اما روس پازاری یا همان بازار روس ها معدن پارچه، ملافه، روتختی، روبالشی وحوله هست که بهترین فرصت برای خرید جهیزیه برای دختران جوان و عروس ها می باشد.

آدرس بازار روس ها _لوکیشن بازار محلی وان

این بازار محلی سرپوشیده نزدیک میدان ماهی یا بش یول ( پنج راه) است که همان ابتدای خیابان جمهوریت می باشد و با پیاده روی هم میتوانید به این بازار برسید.

حمل و نقل ارزان در وان ترکیه

راهنمای سفر زمینی ارزان به وان ترکیه
تور زمینی وان ترکیه ، وان ارزانترین سفر خارجی – راهنمای کامل سفر به وان ترکیه – راهنمای کامل سفر زمینی و گشت و گذار ارزان!

پس از هزینه هتل و غذا و رستوران، هزینه حمل و نقل مهم ترین هزینه ای است که در یک سفر خارجی باید به آن توجه داشته باشید. اینکه کدام وسیله حمل و نقل درون شهری ارزان تر و به صرفه تر می باشد. زیرا برای گردش و تفریح و خرید نیاز دارید به مناطق مختلف شهر حرکت کنید. برخی مسیرها کوتاه هستند و با پای پیاده هم میتوان رفت و هم ورزش هست و هم بازدید از مسیر، اما برای مسافت های طولانی تر نیاز به استفاده از خودرو دارید.

اگر با خودروی شخصی به وان سفر کرده آید که طبعا هزینه حمل و نقل شما تنها هزینه بنزین و گاز می باشد.
اما اگر از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنید باید مدیریت هزینه زیادی داشته باشید. مخصوصا اینکه در یک کشور خارجی برخی رانندگان ممکن است از یک توریست کرایه چندبرابری طلب کنند!

در شهر وان تاکسی گران ترین هزینه حمل و نقل است و اتوبوس ارزانترین. اما در بین این دو دلموش های وان، تقریبا شبیه خودرو ون هستند که ظرفیت 8 نفری دارند‌ و همان هزینه تاکسی را دارند، اما تفاوتشان با تاکسی اینست که قیمت کل دولموش به همه مسافرین تقسیم می شود و تا ظرفیت مسافر پر نشود حرکت نمی کند. به همین خاطر دلموش برای شما ارزان تر است و کرایه بسیار کمتری می پردازید!

جاذبه های گردشگری شهر وان

دیدنی های ترکیه
تور زمینی وان ترکیه ، وان ارزانترین سفر خارجی – راهنمای کامل سفر به وان ترکیه – راهنمای کامل سفر زمینی و گشت و گذار ارزان!

چند تا از دیدنی های وان ترکیه: خانه گربه های چشم رنگی – ساحل آدرمیت – آکدامار – خانه وارونه –

ساحل آدرمیت در وان ترکیه Edremit

آدرمیت 20 دقیقه با شهر وان فاصله دارد.
پل شیشه ای ساحل آدرمیت ، رستوران ها و هتل و کشتی تفریحی با دی جی

بهترین زمان سفر به وان

 تور زمینی وان ترکیه ، وان ارزانترین سفر خارجی - راهنمای کامل سفر به وان ترکیه -  راهنمای کامل سفر زمینی و گشت و گذار ارزان!
تور زمینی وان ترکیه ، وان ارزانترین سفر خارجی – راهنمای کامل سفر به وان ترکیه – راهنمای کامل سفر زمینی و گشت و گذار ارزان!

بطور کلی بهترین زمان برای سفر به وان اول بستگی به شما و زمان آزاد شما دارد. اگر کارمند هستید و بچه مدرسه ای و همسر شاغل دارید سفر در تعطیلات بهترین زمان برای مسافرت خارجی و داخلی می باشد. اما سفر به وان در تعطیلات چند ایراد اساسی دارد!
شهر شلوغ و پر از هموطنان ایرانی است و شما به جای اینکه به یک سفر خارج کشور بروید، احساس می کنید به یک شهر دیگر  ایران سفر کرده آید . شهر پر از توریست و گردشگر ایرانی هست و در نتیجه امکانات و خدمات محدود هستند.
هتل ها همه رزرو شده البته با قیمت گران و مراکز خرید هم تخفیف زیادی ندارند.
اما اگر امکان سفر در ایام غیر پیک مسافرت به وان را دارد من پیشنهاد میکنم در روزهای عادی و در زمستان به وان سفر کنید. البته هوای شهر وان در زمستان سرد است و باید پوشاک گرم به همراه داشته باشید و یا اینکه میتوانید از همینجا یعنی مراکز خرید وان پوشاک ترکیه ای خرید کنید.

در زمستان هتل ها خلوت است و مراکز خرید تخفیف های خوبی دارند.

ارزان ترین هتل شهر وان

بر پایه تحقیقاتی که انجام دادم هتل توپراک که فارسی آن هتل خاک است ارزانترین هتل شهر وان می باشد که البته چنانچه یک اتاق دو یا سه تخته بگیرید برای شما بسیار ارزان تر هم تمام می‌شود. البته هتل سه ستاره که به هتل های اقتصادی معروف هستند و بدلیل مسائلی از جمله امنیت سفر، پیشنهاد می کنیم در صورت امکان از هتل های سه ستاره کمتر را انتخاب نفرمایید.

البته اجاره سوئیت در وان ترکیه برای خانواده های پرجمعیت بسیار بسیار به صرفه تر می باشد.

کیا وان ترکیه رفتن؟

تو این صفحه کوشش کردیم بهترین اطلاعات و راهنمای سفر ارزان به وان را برای شما عزیزان ارائه بدیم، اما لطفا دقت کنید که ما داریم درباره یک شهر و نه یک خانه و محله، اونهم یک شهر در کشور خارجی صحبت می کنیم و این یعنی اینکه خیلی از موارد مهم از دیدنی های وان تا مراکز خرید ارزان در وان از چشم ما دور مونده و بهترین راه دستیابی به اطلاعات مفید دربا ه همه چیز وان از راهنمای سفر ارزان تا‌مراکز خرید ارزان در وان با تجربه و گردش و وقت گذاشتن و یا شانسی پیدا میشه.
پس لطفا اگه شما تجربه سفر به وان ترکیه رو دارید و پیشنهادهای ویژه از سفر تا خرید و هتل دارید حتما از فرم پایین همین صفحه با ما و همه دوستانی که در جستجوی اطلاعات مفید و راهنمای سفر به وان هستند یک سفرنامه کوتاه و مفید از وان را همرسانی کنید تا همه ما یک سفر خارجی خوب با قیمت ارزون رو تجربه کنیم.

هشدارها و مراقبت های سفر به ترکیه

و در پایان با آرزوی سفری خوش برای شما و اینکه اطلاع از قوانین و فرهنگ کشور خارجی نقش مهمی در خاطره خوب شما از سفر دارد هشدار های مهم برای سفر به ترکیه را از سفارت ایران در ترکیه خدمت شما ارائه می کنیم:

عنوان مقاله:

وان، ارزان‌ترین سفر خارجی: راهنمای کامل سفر زمینی و گشت و گذار ارزان!

بیست کلمه کلیدی:

• سفر زمینی به وان

• تور ارزان وان

• ارزان ترین سفر خارجی

• سفر به وان با خودروی شخصی

• نزدیک ترین مرز زمینی به وان

• سفر به وان از تبریز

• ارزانترین مرکز خرید در وان

• بازار روس ها وان

• حمل و نقل ارزان در وان

• جاذبه های گردشگری وان

• بهترین زمان سفر به وان

• ارزان ترین هتل شهر وان

• کیا وان ترکیه رفتن؟

• هتل توپراک وان

• اجاره سوئیت در وان

• هشدارها و مراقبت های سفر به ترکیه

• سفارت ایران در ترکیه

• قوانین و فرهنگ ترکیه

• تجربه سفر به وان

• راهنمای سفر ارزان به وان

توضیحات متا (بر اساس استاندارد رنک مث پرو):

سفر به وان با کمترین هزینه! در این مقاله راهنمای کامل سفر زمینی به وان، ارزانترین سفر خارجی، معرفی ارزانترین مراکز خرید، هتل ها و حمل و نقل، بهترین زمان سفر، جاذبه های گردشگری و نکات مهم سفر به وان را خواهید خواند.

با تجربه سفر به وان و به اشتراک گذاشتن نظراتتان، به دیگران در داشتن سفری ارزان و خاطره انگیز کمک کنید!

مقالات ذات صلة

پاسخ بگذارید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- Advertisment -
تبلیغات تور وان

الأكثر شهرة

احدث التعليقات