چهارشنبه, جولای 17, 2024
تبلیغات در وان و استانبول
تبلیغات شما اینجا +601159900878
خانهترکیهحمایت ترکیه: آمریکا تحریم‌های ایران را لغو کند

حمایت ترکیه: آمریکا تحریم‌های ایران را لغو کند

حمایت ترکیه از ایران درباره برجام: آمریکا تحریم‌ها را لغو کند

پس از پایان ریاست جمهوری آقای ترامپ و به قدرت رسیدن آقای بایدن به نظر می رسد که چشم انداز تازه ای در روابط سیاسی دولت ها درباره برجام پیدا شده و در این زمینه مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه ابراز امیدواری کرده که دولت بایدن به برجام بازگشته و تحریم هایی که در این زمینه مقابل ایران قرار دارد برداشته شود.

حمایت ترکیه از ایران درباره برجام: آمریکا تحریم‌ها را لغو کند
حمایت ترکیه از ایران درباره برجام: آمریکا تحریم‌ها را لغو کند www.TR90.ir

آقای چاووش‌اوغلو که روز جمعه، ۱۰ بهمن، پس از دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران با خبرنگاران سخن می‌گفت، با اعلام حمایت از برجام گفت ترکیه در شکل‌گیری این توافق نقش داشته است.

محمدجواد ظریف نیز در این دیدار تاکید کرد که درخواست دولت آمریکا برای بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات خود «منطقی و عملی نیست» و «هیچ‌گاه عملی نمی‌شود». او تاکید کرد که عدول ایران از تعهدات خود در برجام «به معنای کوشش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست» و این اقدامات «برای جبران اقدامات» آمریکا صورت گرفته است.

در حال حاضر نحوه احیای کامل برجام به یک بحث مناقشه‌برانگیز تبدیل شده است. دولت آمریکا می‌گوید ایران به اجرای کامل برجام متعهد نبوده و برای احیای برجام باید به تعهدات هسته‌ای خود طبق توافق هسته‌ای بازگردد.

دولت ایران در مقابل اعلام کرده است که آمریکا باید پیش از بازگشت برجام اقدام به لغو تحریم‌ها کند.

در روزهای گذشته روسیه از موضع ایران مبنی بر بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم‌ها حمایت کرده بود، اما فرانسه از موضع آمریکا مبنی بر بازگشت ایران به اجرای کامل برجام و انجام تعهدات هسته‌ای خود حمایت کرده است.

و در نهایت باید منتظر بود و دید که سرنوشت برجام چه خواهد شد و دلار و ارز پایین خواهد کشید تا روزگار مردم ایران بهتر شود…

سایت نیازمندیهای ایرانیان ترکیه

www.TR90.ir

مقالات ذات صلة

پاسخ بگذارید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- Advertisment -
تبلیغات تور وان

الأكثر شهرة

احدث التعليقات