چهارشنبه, می 22, 2024
تبلیغات در وان و استانبول
تبلیغات شما اینجا +601159900878
خانهترکیهرئیس‌جمهور ترکیه به اسرائیل هشدار داد

رئیس‌جمهور ترکیه به اسرائیل هشدار داد

اخبار ترکیه – رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه به اسرائیل درباره هدف قراردادن سران حماس در خاک ترکیه هشدار داد

رئیس جمهور ترکیه Recep Tayyip Erdoğan به اسرائیل هشدار داد که چنانچه این کشور سران حماس را در خاک ترکیه هدف قرار دهد، اسرائیل بهای سنگینی را پرداخت خواهد کرد!

گفته می شود که شماری از سران حماس ساکن ترکیه بوده و بخشی دیگر در بین ترکیه – قطر و لبنان در حال رفت و امد هستند. این هشدار احتمالا به این دلیل صادر شده که در آغاز هفته جاری شبکه اسرائیل بخشی از سخنان رئیس شباک را پخش کرد که گفته بود: که گفت «دستور گرفته‌ایم سران حماس در ترکیه، قطر، و هر جا را از بین ببریم».

یکی از نگرانی های اصلی هر جنگی کشیده شدن جنگ به کشورهای همسایه و سپس سایر کشورهای جهان است. از انجا که برخی از کشورها باورهای مشترک، اهداف و دیدگاه های مشترک و دوستی دیرینه دارند، در نتیجه زمانی که یک کشور دیگر به سرزمین دوست و متحد آنها حمله می کند کشور دوست هم ناچار به کمک ان کشور رفته و همینطور بود که دو جنگ جهانی پیشین شروع شد…

البته ترکیه و اسرائیل مرزهای مشترک ندارند، اما با کشور ترکیه با کشورهایی همسایه اسرائیل یعنی لبنان – سوریه – اردن مصر و نوار غزه باورهای مشترک مذهبی و ایدئولوژیک دارد و به قول معروف برادران و خواهران مسلمان هستند.

اخبار ترکیه

www.TR90.ir

مقالات ذات صلة

پاسخ بگذارید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- Advertisment -
تبلیغات تور وان

الأكثر شهرة

احدث التعليقات